ısı pompası Enerji Market ısı pompası Sistemleri
 
 
 
Yazan: kurtuluş canverdi Şehir: İzmir  
 
   ben kurtuluş canverdi size bir sorum olacak. apartman dairesinde oturuyorum kat kaloriferimiz var mazotlu henüz doğalgaz buraya gelmedi mevcut mazotlu kat kaloriferimin yerine ısı pompası sistemi kurulması mümkünmüdür? maliyeti nedir?

Cevap : ...Merhaba Kurtuluş bey . Bu söylediğiniz mümkün ama evinizi görmeden keşif yapmadan maliyet çıkarmak doğru olmaz.
 
 
 
 
Yazan: taner kornacı Şehir: İzmir  
 
   selam. biz geçen sene ısı pompası sistemi yaptırmak istedik fakat sonrası fiyatta anlaşamayarak projeyi iptal ettik üstünden bir sene geçti daha önce anlaşmaya çalıştığımız firma kapatmış size bir kaç sorum olacak sadece stiebel marka ısı pompalarımı satıyorsunuz başka bir ürün varmı . Stiebel iyi bir markamıdır.

Cevap : ...Merhaba Taner bey. Stiebel ısı pompası piyasasının en büyük firmasıdır. Bu işi yapan ilk firmalardan biridir ve sektörde daha iyisi yoktur emin olabilirsiniz.
 
 
 
 
Yazan: MERVE ÇERÇEVECİ Şehir: Muğla  
 
   SAYFANIZDA SADECE ISI POMPASI İLE İLGİLİ BİLGİLER VAR BAŞKA ENERJİ SİSTEMLERİNİZDE VARMI MESELA RÜZGAR ENERJİSİ VEYA GÜNEŞ ENERJİSİ GİBİ ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ ÜZERİNE BİR ÇALIŞMANIZ VARMI?

Cevap : ...Merhaa merve hnm. Evet alternatif enerji sistemleri üzerine çalışmalarımız var. Detaylı bilgiyi size e posta ile bildireceğim..
 
 
 
 
Yazan: hüsniye sağlam Şehir: Ankara  
 
   slm. Biz çevreye duyarlı bir ısıtma ve soğutma sistemi araştırıyoruz. ısı pompasının bizim için uygun oldugunu söylediler fakat aklımıza takılan bir kaç konu var elektrikle çalışan bir alet nasıl oluyorda enerji tasarufu sağlıyor gördüğüm kadarıyla klimadan çok çok daha büyük bu ısı pompaları lütfen bana ısı pompası ile klima arasındaki enerji sarfiyatı farkını anlatabilirmisiniz..

Cevap : ..Merehaba . ısı pompaları klimalar gibi elektrikle çalışır çalışma prensipleride hemen hemen aynı gibidir. Fakat ısı pompası havadan topraktan ve sudan aldıgı ısı enerjisini kullanır klimalar bunu yapmaz bütün enerjiyi kendileri üretmeye çalışır bu yüzden verimi az, sarfiyatı çok daha fazla olur. ısı pompaları ekonomik ve verimlidir, güneş enerjisi takviyesi ile çok daha ekonomik bir ısıtma sistemi olurlar..
 
 
 
 
Yazan: hasan günova Şehir: İstanbul  
 
   Merhabalar. ısı pompası merkezi sistemler için uygulanabilirmi? apartmanımızın merkezi ısıtma sistemi var kömürlü bu ısı pompası iler değiştirilebilirmi?

Cevap : ...merhabalar .. tabiki uygulanabilir. Merkezi sistem uygulamalarında bir çok seçenek mevcut..
 
 
 
 
Yazan: Oğuzhan yılmazgiller Şehir: İstanbul  
 
   merhabalar müstakil bir evde oturuyorum ısı pompası ile hem soğutma hem ısıtma ihtiyacımı karşılamayı düşünüyorum. peki hangi ısı kaynaklarından faydalanabilirim. İstanbulda oturuyorum, müsait bir bahçem var yeraltı suyu çok az bir mesafeden çıkıyor ve çıkan su yaz kış çok serin oluyor havamı toprakmı yoksa yeraltı suyundanmı faydalanabiliriz?

Cevap : ...Merhaba Oğuzhan bey. Evinizde detaylı bir kesşif yaptıktan sonra ihtiyacınız olan sistemi bulmak daha kolay olacaktır. Siz tüm hepsinden faydalanabilirsiniz gibi görünüyor. Ama evinizin yapısı ve ihtiyacı olan ısıtma ve soğutma gücünün hesaplanması gerekiyor.
 
 
 
 
Yazan: Timuçin KUTLUTÜRK Şehir: İzmir  
 
   Isı pompası klima gibi bir alet dediler bana peki klimadan farkı nedir nasıl ekonomi sağlar?

Cevap : ...Merhaba Timuçin Bey. Isı pompaları klimalardan farklı olarak hava, toprak ve su daki ısıyı kullanarak çalışırlar. ayrıntılı açıklamayı sağ menüdeki bilgi kısmından bulabilirsiniz..
 
 
Toplam Kayıtlı Mesaj Sayısı: 21

// Sayfa Index (Gizle)
1 2 [3]

Yazan :
E-Posta :
Şehir :
Mesajınız :
( En Fazla 1000 Karakter )

         

 • ısı pompası

 • ısı pompası Nasıl Çalışır ?

  ısı pompası ile Yeni Enerji Kaynakları
  ısı pompası Neden Ekonomiktir ?

  Isı Poması Bireysel Referanslar
  ısı pompası Kurumsal Referanslar
   

     

   

   

   

   

  Aklınıza takılan bir şeymi var?

  Siz sorun biz cevaplayalım...